Uzm. Dr. Hicran D. UŞAN
Mustafa Kemal Mah. 2132. Sk.
Önder Apt. No:7/4 Çankaya / ANKARA

Randevu İçin

05061558130

Uzm. Dr. Hicran DEMİR UŞAN

2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.

 

2004 yılında İstanbul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimimi tamamlayarak Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanı oldum.

 

2006-2008 yıllarında ALMANYA’da Schwertbad Aachen hastanesinde Observer Doktor olarak görev yaptım. Bu sürede Aachen’da “Ayak Refleksolojisi”, “Kinezyoloji”, “Shiatsu” gibi çeşitli tamamlayıcı tıp eğitimleri aldım.

 

2008-2009 yıllarında Hollanda Maastricht Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji ABD’da araştırmacı doktor olarak çeşitli bilimsel araştırmalarda görev aldım.

 

Sonraki yıllarda Ankara ve İzmir’de FTR uzmanı olarak çeşitli kamu hastanelerinde görev yaptım.

 

2012-2014 yıllarında Heinsberg- ALMANYA’da “Acupressure” eğitimi aldım.

 

2016’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 aylık “Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi ve Girişimsel Ultrasonografi” eğitimini tamamlayarak hastaların değerlendirilmesinde tanısal amaçlı ultrasonografi ve tedavilerinde de girişimsel ultrasonografi yöntemlerini uygulamaya başladım.

 

Yine 2016 yılında “EULAR (European League Against Rheumatism) Basic ve Intermediate Ultrasonography” eğitimlerini tamamladım.

 

2017-2018 yıllarında Sağlık Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi “Akupunktur”, “Ozon Tedavisi”, “Kupa Tedavisi”, “Refleksoloji”, “Proloterapi”, “Fitoterapi” ve “Mezoterapi” eğitimlerini tamamlayıp uygulamalarına başladım.

 

2019 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen 2 yıllık “Osteopati” eğitimini başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin ilk Osteopat Doktorlarından biri olma ayrıcalığına sahip oldum. Aynı zamanda Alman Osteopati Okulu eğitimlerimi de tamamlayarak bu eğitimlerde halen dünya çapında otörlere İngilizce ve Almanca tercüme yaparak eşlik etmekteyim.

 

2018-2020 yıllarında Özel Koru Ankara Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanı ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi kurucu ve sorumlu doktoru olarak görev yaptım. Ayrıca bu hastanede Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttüm.

 

Temmuz 2020’den itibaren 15 yıllık Ağrı Tedavisi tecrübesi ile birlikte tedavilerime ve işlemlerime Ankara’da bulunan özel muayenehanemde devam etmekteyim.

 

İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmekteyim.

 

Evli ve 3 çocuk annesiyim.

Call Now Button0506 155 81 30